Ночные Снайперы. На душевных фронтах

Майже дві з половиною години Діана Арбєніна та цілили у серця київських прихильників рок-н-рольним драйвом, світлим сумом, терпкою любов’ю та гіркою правдою. І, як завжди, вкрай чітко – 100-відсоткове попадання, жодного промаху.

 20 листопада гурт обрав Київ місцем бою в рамках гастрольного туру «Армия – 2010». Музиканти порадували військовою точністю, розпочавши концерт вчасно. Не встигли любителі російського року зайняти свої місця, як безцеремонно і зухвало їх атакували загрозливі ритми пісні «Охота на волчат». І лиш після цього Арбєніна пострілом сказала: «Здррравствуйте!», – і, як на одному подиху, виконала старий хіт «Бонни&Клайд» та «Побег» із нового альбому.
 
До речі, існує стереотип, що на концерти «снайперів» ходять переважно парами – «женщины-мальчики, девы-подростки». Для упереджених повідомляємо: в залі було небагато молоді, зате повно зрілих чоловіків і статусних дам, бабусь з внуками та сімей з дітьми. Враховуючи, що колектив існує 17 років, чимало людей приходили згадати себе молодими і вільними, наживо почути пісні, під які стільки всього передумано, переплакано. Сотні різних людей, єдиних в музиці.
 
Атмосфера дійсно була особливою, надто вже від того, що Арбєніна назвала прихильників братиками і сестричками, та пообіцяла не дотримуватись жодних програм і співати, що захочеться. Тож далі музиканти виконали кілька пісень із альбому «СМС» та «Цунами» (котрий, між іншим, записали у 2002 році в Києві). Лідерка гурту особливо відмітила записаний тоді трек «Аfрики», і хоч, за її словами, тоді пісню недооцінили, цього вечора фанати прийняли її на ура.
«Ночных Cнайперов» прихильники радували, не лише підспівуючи слово в слово кожну з пісень, а й оберемками квітів. Якби Арбєніна могла, як Басков чи Ротару, пройтись між рядами, то, на заздрість «співочим флористам», зібрала б не менше мільйона яскраво-червоних троянд. Хоча тут, як і в текстах Діани, не обійшлося без ран і крові. Співачка забула, що квіти мають шипи, тож довелось зупиняти кров, по-чоловічому прикусуючи пальця.
 
Виконали «снайпери» і композиції з нового альбому. Найефектнішою і найемоційнішою вийшла пісня «Армія». Ще до початку концерту завбачливі фани роздали усім листочки з намальованим акварельною фарбою серцем-мішенню. І на приспіві зал запалав червоним серцями. У відповідь Діана подарувала «Ты дарила мне розы», одну з своїх улюблених «Страха нет» и «Актриса», під яку народ піднявся і почав танцювати.
Варто згадати відмінну організацію концерту і хороший звук. Здивували незвично ввічливі охоронці та неймовірно працьовиті роуді, що видавали дива пластики і швидкості, переставляючи мікрофонну стійку чи поправляючи дроти. Навіть світові суперзірки якось самі мучаться з тими дротами, а тут така професійність. Одним словом – армійський порядок.
 
Після кількох хітів зі старих альбомів "Ночные Снайперы" якось дуже легко і спокійно попрощались та пішли зі сцени. Звичайно, щоб потім повернутись. Але як це було! Люди тупотіли ногами і видавали страшенний гул, який швидше почуєш на якомусь суперматчі чемпіонату з футболу. І Арбєніна вийшла. Лиш вона, гітара і нова, чуттєва та відверта пісня «Мне нравится смотреть на тебя». А потім на сцену вийшли її чотири «снайпери», щоб разом зробити останній на цей раз постріл.
 
Діана стала мамою, Діана стала м’якшою, і трошки менш обов’язковою. І цього разу дозволила собі не дотримуватись програм і правил: «Ведь здорово, когда поешь, как дышишь».
 
Фото